XII EDYCJA:

01.03.2024 - 31.05.2024

zakończona

XIII EDYCJA:

01.06.2024 - 31.08.2024

w trakcie

I EDYCJA:

01.06.2021 – 31.08.2021

Poznaj laureatów

II EDYCJA:

01.09.2021 – 30.11.2021

Poznaj laureatów

III EDYCJA:

01.12.2021 – 28.02.2022

Poznaj laureatów

IV EDYCJA:

01.03.2022 – 31.05.2022

Poznaj laureatów

V EDYCJA:

01.06.2022 – 31.08.2022

Poznaj laureatów

VI EDYCJA:

01.09.2022 – 31.11.2022

Poznaj laureatów

VII EDYCJA:

01.12.2022 – 28.02.2023

Poznaj laureatów

VIII EDYCJA:

01.03.2023 – 31.05.2023

Poznaj laureatów

IX EDYCJA:

01.06.2023 - 31.08.2023

zakończona

X EDYCJA:

01.09.2023 - 30.11.2023

Poznaj lauretów

XI EDYCJA:

01.12.2023 - 29.02.2024

Poznaj lauretów

12 edycja:

01.03.2023 – 31.05.2024

Edycja zakończona. Trwają prace jury. Laureaci zostaną wyłonieni do 31.07.2024 i powiadomieni o wygranej drogą mailową. Informujemy, że kontaktujemy się wyłącznie z Laureatami. Oficjalne wyniki edycji - zdjęcia oraz opis - pojawią się tutaj po oficjalnym wręczeniu nagród.

11 edycja:

01.12.2023 - 29.02.2024

Laureat:

Uczniowski Klub Sportowy „Kaniasiatka” Gostyń

Inicjatywa:

Organizacja turnieju siatkowego dla dzieci i młodzieży z powiatu gostyńskiego oraz powiatów sąsiednich

Turniej piłki siatkowej dla dzieci i młodzieży ma na celu promocję aktywnego spędzania wolnego czasu wśród najmłodszych, a także naukę zasad fair-play i dyscypliny. Uczestnicy dowiedzą się także, jak radzić sobie z emocjami w sporcie, zarówno tymi pozytywnymi, jak i negatywnymi. Podczas turnieju serwowane będą zdrowe przekąski, aby uświadamiać dzieciom, że przy sportowym trybie życia odpowiednia dieta także ma znaczenie. Najlepsze drużyny oraz indywidualni uczestnicy turnieju otrzymają nagrody.

Laureat:

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej

Inicjatywa:

Stworzenie Małej pracowni kulinarnej

Dzięki grantowi Diamant w szkole powstanie nowe miejsce działań edukacyjno-terapeutycznych, również dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Pracownia kulinarna stworzy uczniom możliwość integracji, nauki gotowania oraz pozwoli im wyrabiać zdrowe nawyki żywieniowe. Aktywne uczestnictwo we wspólnym pichceniu będzie stanowić drogę do samodzielności i niezależności – nie tylko dla dzieci z dysfunkcjami, ale dla wszystkich.

Laureat:

OSP w Glinojecku

Inicjatywa:

Sprzęt ratowniczy - doposażenie ciężkiego wozu bojowego

Grant dla OSP Glinojeck zostanie przeznaczony na zakup tłoczonych węży pożarniczych o różnych średnicach, które będą używane do pożarów zewnętrznych, wewnętrznych i do pompowania wody na duże odległości. Sprzęt używany będzie także na terenie Cukrowni Glinojeck. Węże zostaną umieszczone i uzbrojone w ciężkim wozie gaśniczym, który zabezpiecza całą gminę Glinojeck i okolice. Sprzęt podniesie bezpieczeństwo strażaków, ich komfort i higienę pracy.

Laureat:

Klub Sportowy „Sparta” w Miejskiej Górce

Inicjatywa:

Klub Sportowy „Sparta” w Miejskiej Górce

Memoriał im. Tadeusza Błochowiaka jest cykliczną imprezą sportową organizowaną przez Klub Sportowy „Sparta” w Miejskiej Górce. To turniej piłkarski skierowany do najmłodszych drużyn - Skrzatów i Żaków. Impreza odbędzie się w czerwcu br., na Stadionie Miejskim w Miejskiej Górce. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, wystąpi w nim maksymalnie 40 drużyn z Wielkopolski i Dolnego Śląska. Ponad 400 zawodników i zawodniczek rozegra mecze na 8 boiskach. W turnieju nie będzie prowadzona klasyfikacja, liczyć się będzie jedynie radość z gry w piłkę. Każdy uczestnik na zakończenie turnieju nagrodzony zostanie medalem.

10 edycja:

01.09.2023 - 30.11.2023

Laureat:

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniecku

Inicjatywa:

Zakup defibrylatora AED oraz profesjonalnego fantomu do ćwiczeń

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Uniecku regularnie uczestniczy w licznych zbiórkach i wewnętrznych szkoleniach strażackich organizowanych przez swoich starszych kolegów ratowników. Podczas tych spotkań członkowie drużyny poznają instrukcje i zasady działania służby pożarniczej, oraz zasady udzielania pierwszej pomocy, do czego niezbędne są: profesjonalny fantom do ćwiczeń i defibrylator AED. Sprzęt pomoże odpowiednio wyszkolić młodzież, a tym samym przyczyni się do kształtowania kolejnego pokolenia strażaków. Będzie też używany podczas warsztatów z udzielania pierwszej pomocy dla lokalnej społeczności, które będą obywać się m.in. w szkołach.

Laureat:

Koło Gospodyń Wiejskich w Trzemesznie

Inicjatywa:

Zorganizowanie wydarzenia edukacyjno-kulturalnego „Od buraka nie tylko do lizaka”

Podczas wydarzenia edukacyjno-kulturalnego pod hasłem „Od buraka nie tylko do lizaka” najmłodsi mieszkańcy Trzemeszna w atrakcyjny sposób spędzą wolny czas, poznając proces powstawania cukru. Każdy uczestnik zostanie nagrodzony słodką przekąską, a podczas gdy dzieci będą się bawić i uczyć, starsi mieszkańcy spędzą czas pijąc kawę i herbatę. Pomysł na wydarzenie, którego bohaterami będą burak cukrowy oraz produkcja cukru ma charakter unikatowy w skali kraju. Uzyskane wsparcie pozwoli kultywować lokalne tradycje cukrownicze i powszechną dawniej na polskiej wsi uprawę buraka cukrowego oraz przekazać ten dorobek najmłodszemu pokoleniu, które często nie wie skąd się bierze podstawowy produkt spożywczy jakim jest cukier.

Laureat:

Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce

Inicjatywa:

Doposażenie warsztatów terapii zajęciowych

Zamierzeniem warsztatów jest dążenie do ogólnego rozwoju i poprawy umiejętności niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę indywidualnych możliwości. Dla wszystkich uczestników prowadzona jest rehabilitacja lecznicza, której celem jest przywrócenie lub poprawa sprawności fizycznej i psychicznej. Terapia zajęciowa jest prowadzona w 11 profilowanych pracowniach terapeutycznych, m.in. w pracowni gospodarstwa domowego, w której podopieczni Stowarzyszenia uczą się samodzielnego funkcjonowania. W kuchni, pod opieką terapeuty, przygotowują posiłki w ramach rehabilitacji społecznej i zawodowej. Stowarzyszenie przeznaczy grant na doposażenie warsztatów i zakup jakościowych produktów spożywczych, w tym cukru, dzięki czemu uczestnicy będą mogli nie tylko nadal zdobywać niezbędne umiejętności, ale też uczyć nowych przepisów.

Laureat:

OSP w Żerkowie

Inicjatywa:

Doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej

Ochotnicza Straż Pożarna w Żerkowie to jednostka włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy z OSP Żerków biorą w ciągu roku udział w średnio stu akcjach ratowniczo-gaśniczej wykazując się niezwykłą odwagą i zaangażowaniem. Otrzymany grant przeznaczą na zakup środków, które posłużą do podniesienia sprawności oraz gotowości bojowej jednostki w czasie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, a tym samym przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa społeczności lokalnej.

9 edycja:

01.06.2023 – 31.08.2023

Laureat:

Ochotnicza Straż Pożarna w Konopkach

Inicjatywa:

Zakup Środków Ochrony Indywidualnej (ŚOI) dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopkach.

Środki Ochrony Indywidualnej - hełmy strażackie, rękawice specjalne, buty specjalne, ubranie specjalne typu NOMEX, kominiarka niepalna - to podstawowe wyposażenie każdego druha, który bierze udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Nowy sprzęt zwiększy komfort pracy oraz poczucia własnego bezpieczeństwa podczas działań ratowniczo-gaśniczych. OSP w Konopkach bezinteresownie niesie pomoc lokalnej społeczności, odważnie wyjeżdżając na wezwania i prowadząc działania ratownicze na szeroką skalę. Zdrowie i bezpieczeństwo także w Pfeifer & Langen Polska jest priorytetem - trzymamy kciuki za młodych strażaków!

Laureat:

Stowarzyszenie na rzecz wspierania aktywności lokalnej w Gminie Dolsk

Inicjatywa:

Chińczyk - podwórkowa gra

Stowarzyszenie wymyśliło, w jaki sposób upiększyć okolicę i zapewnić miejsce do integracji. Na placu z kostki brukowej specjalną masą termoplastyczną zostanie namalowany plac do gry w popularną grę - Chińczyka. W planie jest zakup plastikowych pionków i kostki do rzucania, która pozwoli mieszkańcom - głównie tym najmłodszym - pasjonującą grę i spędzanie kreatywnie czasu na świeżym powietrzu. Tam, gdzie integracja i zabawa - tam także i my, dlatego serdecznie kibicujemy tej fascynującej inicjatywie!

Laureat:

Towarzystwo Turystyczne TRAMP w Miejskiej Górce

Inicjatywa:

Razem na rowery

Towarzystwo Turystyczne TRAMP na co dzień zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia poprzez organizację wycieczek pieszych i rowerowych, szczególnie z myślą o najmłodszej grupie, tj. dzieciach i młodzieży, przy udziale ich rodziców i dziadków. Uczestnicy wypraw mają okazję poznać uroki powiatu rawickiego, województwa wielkopolskiego, a czasem i dalszych zakątków. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na zakup jednolitych koszulek dla uczestników rowerowych wypraw. Rozpowszechnianie idei turystyki i zdrowego stylu życia? Jesteśmy na TAK!

Laureat:

Koło Gospodyń Wiejskich Mieczewo

Inicjatywa:

Pszczelarnia

Głównym celem projektu PSZCZELARNIA jest międzypokoleniowa integracja mieszkańców Mieczewa. W planach jest wspólne stworzenie ogródka przyjaznego pszczołom murarkom i warsztaty pszczelarskie. Autorki projektu planują zaprosić na warsztaty woskowe dzieci oraz młodzież, by opowiedzieć m.in. o rodzinie pszczelej,budowie ula, naturalnych wrogach pszczół, o tym, jak tym wyjątkowym owadom przydaje się cukier, a także jak my możemy pomagać im na co dzień. Warsztaty poprowadzi właściciel okolicznej pasieki. W planie jest sadzenie roślin, montaż domków i kokonów dla murarek. Jako producent produktów dla pszczół, których dobrostan jest nam bliski, mamy nadzieję, że spotkania będą solidną porcją wiedzy… i zabawy!

8 edycja:

01.03.2023 – 31.05.2023

Laureat:

Uczniowski Klub Sportowy „AS” w Glinojecku

Inicjatywa:

Udział chłopięcej drużyny piłkarskiej w Mazowieckiej Lidze Młodzików

Klub „AS” Glinojeck powstał w 1996 roku i zrzesza młodzież z terenu miasta i gminy Glinojeck. Zdecydowaliśmy się wesprzeć start jednej z drużyn piłki nożnej chłopców z rocznika 2010/2011 w sezonie 2023/2024 Mazowieckiej Ligi Młodzików i pomóc w organizacji sprzętu i strojów sportowych, przejazdów na rozgrywki, pokryciu opłat sędziowskich i medycznych oraz kosztów organizacji meczów w obiekcie KS „AS”. Propagowanie aktywności fizycznej jest dla nas jednym z priorytetów, szczególnie wśród najmłodszych.

Laureat:

Grupa SKRZAT z Gminnej Akademii Sportu w Krobi

Inicjatywa:

Zakup bramek piłkarskich oraz sprzętu treningowego dla SKRZATÓW.

W Gminnej Akademii Sportu w Krobi trenuje ponad 100 młodych adeptów w 7 kategoriach wiekowych. W związku z rozwojem działalności, pojawiają się problemy związane z brakiem podstawowego sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia kompleksowych zajęć piłkarskich. Przyznane przez nas wsparcie pomoże w sfinansowaniu zakupu bramek dla grupy SKRZAT, czyli dzieci w wieku 6 - 7 lat. Nowy sprzęt sportowy podniesie jakość treningów i zapewni lepsze szanse rozwoju jeszcze większej liczbie młodych adeptów futbolu.

Laureat:

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Brzeźnie

Inicjatywa:

Słodkie Bezowe Love. Dzieci Rodzicom i Dziadkom.

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Brzeźnie chce połączyć pokolenia przy wspólnym pichceniu, jednak nie w klasycznym podziale ról, kiedy to dorośli gotują najmłodszym, lecz na odwrót. Młodsze pokolenie będzie miało szansę oderwać się od komputerów i smartfonów i pod czujnym okiem doświadczonych gospodyń nauczyć się piec pyszne bezy, beziki i inne słodkości. By te oraz przyszłe warsztaty mogły sprawnie się odbywać, potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Zdecydowaliśmy się wesprzeć wyposażenie Sali Wiejskiej w Nowym Brzeźnie w funkcjonalne miksery planetarne, a także zakup dekoracji na wielkie przyjęcie dla lokalnej społeczności, które zwieńczy ten słodki projekt.

Laureat:

Natalia Chrzanowska z Góry

Inicjatywa:

Udział w zawodach sportowych.

Pasją Natalii Chrzanowskiej z Góry od lat jest sport, a od 4 lat treningi na ergometrze wioślarskim. Na koncie sportsmenki i ochotniczej strażaczki jest już sporo osiągnięć na arenie polskiej i międzynarodowej, m.in. II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, czy też cztery złote medale w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Rotterdamie. Marzeniem Natalii jest ponowny udział w tych ostatnich, które w tym roku odbywają się w kanadyjskim Winnipeg. Jako że udział wiąże się z dużym nakładem finansowym, a Natalia nadal studiuje, postanowiliśmy pomóc w realizacji tych ambitnych planów. Będziemy trzymać mocno kciuki, do czego wszystkich serdecznie zachęcamy.

7 edycja:

01.12.2022 – 28.02.2023

Laureat:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kątach

Inicjatywa:

Świetlica Prac Manualnych

Projekt zyskał nasze poparcie, ponieważ stawia na rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, które dzisiaj często lepiej radzą sobie z telefonem czy laptopem niż na przykład ręcznymi wycinankami, rysunkami czy wyklejankami. Inicjatywa zakłada zainteresowanie uczniów pracami manualnymi jako równie ciekawymi jak powszechnie dostępne multimedia. Ma to być okazja do różnorodnej ekspresji i rozwoju ich aktywności twórczej.

Laureat:

Pracownia Grafiki Projektowej i Rysunku Cyfrowego Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu

Inicjatywa:

Cyfrowo & Cukrowo

Pracownia Grafiki Projektowej i Rysunku Cyfrowego ujęła nas pomysłem zorganizowania kilkunastoosobowych warsztatów, które mają zaspokoić potrzeby dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie sztuk wizualnych, rysunku, projektowania, komiksu, ilustratorstwa itp. Zajęcia poprowadzi profesjonalny grafik, a uczestnicy na koniec kursu otrzymają certyfikaty. To z pewnością możliwość kreatywnego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności przydatnych tak w edukacji, jak i na rynku pracy.

Laureat:

Ochotnicza Straż Pożarna Rawicz

Inicjatywa:

Doposażeni strażacy to bezpieczne morsy

Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa morsów podczas ich kąpieli w sezonie zimowym i nie tylko. Będzie to także okazja do zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz korzystania z uroków zbiorników wodnych w odpowiedzialny sposób. Być może inicjatywa stanie się także przy okazji rekrutacją dla nowych druhów OSP w Rawiczu.

Laureat:

Ochotnicza Straż Pożarna w Strzydzewie

Inicjatywa:

Akcja szkoleniowa „Czadowi NIE”

Zatrucie tlenkiem węgla jest bardzo niebezpieczne i niestety zdarza się także dzisiaj. Dlatego spodobała nam się inicjatywa, która zakłada uświadamianie, czym jest czad i jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla. Organizatorzy mają w planach spotkania z mieszkańcami i szkolenia z bezpieczeństwa w tym zakresie oraz zachęcenie do zakupu czujników czadu, które mogą uratować życie.

6 edycja:

01.09.2022 – 31.11.2022

Laureat:

Regionalny Oddział ZHP w Jarocinie

Inicjatywa:

Projekt Smoczy Zew – cykl spotkań, wydarzeń i obóz integracyny dla dzieci i młodzieży

Związek Harcerstwa Polskiego w Jarocinie ma ponad 100-letnią historię działań na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży w zakresie profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia. Projekt Smoczy Zew składa się z 10 spotkań i wydarzeń dla dzieci i młodzieży, a także finałowego obozu integracyjnego. Działania skupią się m.in. na teorii i praktyce pierwszej pomocy, zdrowego odżywiania, ćwiczenia tężyzny ciała w różnych formach, tańcu, jodze, wiedzy nt. używek, radzeniu sobie z uzależnianiami czy wycieczkach i wędrówkach po najbliższej okolicy.

Laureat:

Klub Aktywnego Seniora w gminie Brzeziny

Inicjatywa:

Projekt „Cyfrowe tsunami”

Klub Aktywnego Seniora z gminy Brzeziny chce walczyć z wykluczeniem społecznym i technologicznym seniorów i zachęcić ich do aktywności społecznej. Diamant zdecydował się dofinansować warsztaty obsługi komputera i korzystania z Internetu dla dwóch grup o różnym stopniu cyfrowych kompetencji. ich umiejętności. Jak czytamy w zgłoszeniu „Inicjatywa jest dobrym bodźcem do aktywności życiowej: może nadać nowy sens życiu, zmotywować do wyjścia z domu, zintegrować osoby w różnej sytuacji życiowej. (…) Spotykając się w grupach, (seniorzy – przyp. red.) nawiążą ciekawe relacje i poszerzą swoje sieci kontaktów.”.

Laureat:

Szkoła Tańca KA-DANCE w Rawiczu

Inicjatywa:

Spotkanie taneczne dzieci i młodzieży powiatu rawickiego

Szkoła Tańca KA-DANCE w Rawiczu zgłosiła do programu otwarte spotkanie taneczne poświęcone różnym stylom - folklorystycznemu, nowoczesnemu, jak i towarzyskiemu. Jury spodobała się idea wydarzenia - integracja zespołów, wymiana doświadczeń i umiejętności tanecznych, potencjał jego kontynuacji, a także fakt, że wspiera pasję i aktywność dzieci i młodzieży. Zdobyty grant finansowy Diamant pozwoli pokryć koszty organizacji, ale i zadba o wartościowe nagrody dla uczestników.

Laureat:

Małgorzata Kunz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie

Inicjatywa:

Przedszkole szachowe

Małgorzata Kunz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie zamierza kontynuować projekt zainaugurowany w poprzednim roku szkolnym i sezonie kulturalnym. Jego celem jest poszerzanie oferty kulturalnej i edukacyjnej w środowisku wiejskim, a także wyrównywanie szans edukacyjno-kulturowych najmłodszej grupy mieszkańców gminy Iłów. Podczas dofinansowanych przez Diamant spotkań szachowych dzieci nauczą się logicznego myślenia, umiejętności analizy napotykanych problemów i ich rozwiązywania, co sprawi, że lepiej poradzą sobie z wyzwaniami życia dorosłego.

5 edycja:

01.06.2022 – 31.08.2022

Laureat:

Stowarzyszenie Konary – I cukrowni w świecie

Inicjatywa:

220lecie powstania pierwszej cukrowni w świecie- Konary, gm. Wińsko

Jak czytamy w zgłoszeniu, w małej wsi w gminie Wińsko, w Konarach, znajdują się ruiny pierwszej cukrowni na świecie, powstałej już w 1802 roku. Kordynatorka nagrodzonego przez nas projektu, Dominika Oberda, wraz z Sołtyską Wsi Konary – p. Agnieszką Karasińską, zamierzają uczcić równe 220 lat od wybudowania cukrowni, a także przekazać cenną, historyczną wiedzę młodszemu pokoleniu. Planowana jest wystawa dawnych zdjęć i eksponatów związanych z cukrownictwem, historyczna gawęda, a także mural z wizerunkiem cukrowni. Przyznany grant pomoże pokryć koszty wypożyczenia sprzętu generującego prąd, nagłaśniającego i oświetleniowego, oraz namiotów wystawczych dla lokalnych twórców, którzy będą mogli zaprezentować dobra z regionu.

Laureat:

Fundacja Fabryka Pomysłów, Parkowa 1a, 63-800 Gostyń

Inicjatywa:

Sportowa Podróż po Polskiej Wsi

Nagrodzony projekt z Gostynia jest unikalnym połączeniem sportu, historii i problematyki bezdomnych zwierząt. Osnową akcji jest przypomnienie o spuściźnie bł. E. Bojanowskiego, polskiego organicznika, a także nazywanego polskim Mozartem, kompozytora działającego przy klasztorze filipinów na Świętej Górze - Józefa Zeidlera. Najbardziej aktywni mieszkańcy Gostynia i okolic będą mogli wziąć udział w nocnym Biegu Krypta Zeidlera, jeszcze inni ruszą śladami Bojanowskiego z kijkami do nordic walking. Planowany jest także bieg na cztery łapy, mający na celu rozwinąć wrażliwość mieszkańców na problem zwierzęcych sąsiadów borykających się z bezdomnością, a także wiele innych wydarzeń angażujących społeczność lokalną z różnych grup wiekowych.

Laureat:

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych

Inicjatywa:

Robotyka - dla młodzieży i dla smyka!

Twórcy projektu są zdania, że kompetencje cyfrowe są już kluczowe praktycznie w każdym zawodzie – bazują na nich graficy, programiści, finansiści i marketingowcy. Projekt „Robotyka - dla młodzieży i dla smyka” powstał po to, by zaszczepić pasję do programowania i automatyki w mniejszych i większych dzieciach, a także oswoić ich rodziców z tematem, który dotychczas był w regionie mało znany. Projekt przewiduje 2 warsztaty robotyki i programowania dla młodszych i starszych dzieci i nastolatków, podczas których będą mogli poznać historię powstania robotów, podstawowe prawa robotyki, programy do kodowania oraz dziedziny, w jakich można je wykorzystywać. W projekcie ujęło nas to, że warsztaty będą okazją do nauki oraz zabawy, dając najmłodszym pomysł na ciekawą przyszłość.

Laureat:

Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą

Inicjatywa:

Cukrowe warsztaty glamour

Autorka projektu chce pokazać mieszkankom Gminy Nowe Miasto nad Wartą oraz powiatu Środa Wielkopolska fascynujący świat cukru… w kosmetyce. Podczas warsztatów kosmetycznych będzie można dowiedzieć się o zbawiennym wpływie cukru na cerę, o tym, jak pomaga walczyć z rozstępami i cellulitem, a także oczyszczać skórę bez efektu podrażnienia. Uczestniczki będą mogły nauczyć się samodzielnie przygotować cytrusowo-cukrowy peeling do ciała, cukrowy peeling do ust, a także cukrowy balsam nawilżający. To, co spodobało nam się w zgłoszeniu, to ciekawe podejście do cukru, a także to, że celem warsztatów jest nie tylko konkretna wiedza, lecz także integracja lokalnej społeczności, zachęta do wyjścia z domu i współdziałania.

4 edycja:

01.03.2022 – 31.05.2022

Laureat:

Stowarzyszenie Kulturalnego Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń

Inicjatywa:

Promocja tradycyjnej muzyki regionu i przyciąganie nowych adeptów sztuki muzycznej.

Kontynuując tradycję muzyczną regionu, Stowarzyszenie prowadzi nieodpłatną naukę gry na instrumentach, organizuje koncerty czy wydarzenia kulturalne. W orkiestrze gra dziś 42 muzyków i tańczy ok. 30 mażoretek, które dbają o oprawę lokalnych i państwowych imprez w rejonie Gostynia. Nagroda w konkursie Diamant Dobre Działania wesprze promocję działań Stowarzyszenia i pomoże pokazać młodym nowoczesne oblicze orkiestry dętej.

Laureat:

Natalia Twardowska, nauczycielka z lokalnej szkoły podstawowej w Rawiczu

Inicjatywa:

Aktywizacja dzieci poprzez uliczne gry i wycieczki w okoliczne urokliwe miejsca.

Natalia Twardowska chciałaby reaktywować to, co pamięta ze swojego dzieciństwa – gry i zabawy na dworze, piesze wyprawy po lesie, pikniki na polanie, obserwacje zwierząt. Marzy jej się, by dzisiejsze dzieci uczyły się samodzielności, zachwycały światem i miały wspomnienia poza grą na telefonie. Nagrodę przeznaczy m.in. na zakup sprzętu do badmintona czy siatkówki, a także na organizację wycieczek w okoliczne, urokliwe miejsca.

Laureat:

Miasteczko kontenerowe WSPÓŁDZIELNIA w Środzie Wielkopolskiej

Inicjatywa:

Wsparcie działań mieszkańców... dla mieszkańców.

Stworzone oddolnie, bez zewnętrznych funduszy miasteczko kontenerowe WSPÓŁDZIELNIA w Środzie Wielkopolskiej wspiera lokalne wartości, jest wolne od alkoholu i przyjazne rodzicom. W ramach swojej działalności organizuje cykliczne koncerty, wystawy, kino plenerowe czy warsztaty, a także atrakcje i animacje dla dzieci, by ich opiekunowie mogli odpocząć. Finansowy grant pomoże kontynuować wspieranie lokalnej społeczności i animować czas wolny całym rodzinom.

Laureat:

Ochotnicza Straż Pożarna w Bielsku

Inicjatywa:

Zakup sprzętu dla młodych z OSP Bielska.

SP Bielsko napisało z prośbą o pomoc w kupnie sprzętu do przeprowadzania profesjonalnych akcji ratunkowych, a konkretnie - fantomu szkoleniowego wraz z defibrylatorem do nauki pierwszej pomocy dla młodych strażaków. Będą z niej korzystać stworzona w ubiegłym roku Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz Dziecięca Grupa Pożarnicza – w sumie 50 młodych adeptów pożarniczej sztuki.

3 edycja:

1.12.2021 – 28.02.2022

Laureat:

Koło Gospodyń Wiejskich „Boleścianki”

Inicjatywa:

Organizacja warsztatów tworzenia kosmetyków naturalnych

Gospodynie z Bolestów poprosiły o wsparcie w organizacji warsztatów z tworzenia kosmetyków z ziół, miodu czy oleju – które można wykorzystywać na co dzień. Warsztaty mają dostarczyć nie tylko dobrej zabawy, ale także wiedzy, jak eliminować z naszego życia szkodliwe składniki, obecne w składzie większości kosmetyków w sklepach. Jako producenci 100% naturalnego cukru, bez dodatków, wydobywanego z polskich buraków, jesteśmy całym sercem za.

Laureat:

AKADEMIA ŻEGLARSKA ZE ŚRODY WIELKOPOLSKIEJ

Inicjatywa:

Organizacja Rejsu 10-lecia średzkiego żeglarstwa sportowego

Żeglujący Średzianie planują jubileuszowy rejs wpisujący się w historię regionu, jak czytamy w zgłoszeniu - „kontynuację projektu Patryka Różańskiego w myśl tworzenia udogodnień do uprawiania sportów wodnych w mieście”. Jury doceniło fakt, że akademia odpowiada na realne zapotrzebowanie mieszkańców gminy i powiatu i jest azylem dla najlepszych zawodników w powiecie od 2018 roku. Nasz grant pomoże w organizacji oraz wypromowaniu eventu, a co za tym idzie – średzkiego regionu na terenie całego kraju.

Laureat:

Koszykarze z BC Obra Kościan

Inicjatywa:

Dofinansowanie sekcji koszykówki i wyjazd na turnieje Mistrzostw Polski

Klub BC Obra Kościan stawia na propagowanie zdrowego stylu życia i wyrównywanie szans dzieci z mniejszych miejscowości. Jak podkreślają sportowcy w swoim zgłoszeniu, kościańscy zawodnicy są aktualnie faworytami do wygrania mistrzostw Wielkopolski w sezonie 2021 / 2022, a na swoim koncie mają aż 14 zwycięstw i 0 porażek. W jednej z poprzednich edycji wsparliśmy już panczenistów, teraz czas na koszykarzy!

2 edycja:

1.11.2021 – 30.01.2022

Laureat:

Ochotnicza Straż Pożarna w Unierzyżu

Inicjatywa:

Wsparcie w rozwoju jednostki i zakupie potrzebnych sprzętów.

Strażacy z Unierzyża zgłosili inicjatywę, która ma rozwinąć jakość pracy w jednostce. Jury podjęło decyzję o przyznaniu dofinansowania na ten cel ze względu na podziw dla pracy ochotniczych jednostek. W związku z zakupem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, strażacy doposażyli go w fabrycznie nowy sprzęt taki jak stojak hydrantowy, flary sygnalizacyjne do zabezpieczenia miejsca zdarzenia czy rozsiewacz sorbentu. Wymieniony sprzęt jest bardzo pomocny podczas przeprowadzania sprawnych akcji ratunkowych.

Laureat:

klub sportowy „olimpijczyk” w pakosławiu

Inicjatywa:

Wsparcie w rozwoju jednostki i zakupie potrzebnych sprzętów.

Zdrowa rywalizacja, hart ducha czy pokora to tylko niektóre z wielu korzyści jakie ze sobą niesie trenowanie tenisa stołowego, które przydadzą się w życiu młodych osób. Pasja do sportu jest bliska pracownikom marki Diamant, dlatego inicjatywa klubu sportowego UKS Olimpijczyk wydała się nam ciekawa i warta wyróżnienia.

Laureat:

sołectwo orzechowo

Inicjatywa:

Zapylacze w Orzechowie

Warsztaty przeznaczone dla dzieci o owadach i ich roli w przyrodzie. Uczestnicy nauczą się jak można zbudować domek dla owadów i umieścić go w swoim ogrodzie. Każdy "większy-starszy" uczestnik będzie mógł wykonać taki domek dla owadów własnoręcznie, a maluchy będą mogły zrobić bomby siewne, aby móc rozrzucać je po nieużytkach i okolicy. Z bomb rozsieją się miododajne rośliny.

1 edycja:

1.06.2021 – 31.08.2022

Laureat:

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SIELCU

Inicjatywa:

Remont oraz zakup materiałów dydaktycznych do ekologicznej pracowni przedszkolnej

Inicjatywa zaciekawiła nas szansą rozwoju regionu oraz możliwością nauki dzieci szacunku do natury i proekologicznych działań już od najmłodszych lat. Projekt spełnia potrzeby małej, wiejskiej społeczności oraz jest skierowany do dzieci z wielodzietnych rodzin utrzymujących się z nisko dochodowych gospodarstw rolnych.

Laureat:

STOWARZYSZENIE KOBIET AKTYWNYCH “BRODOWIANKI” ZE ŚRODY WIELKOPOLSKIEJ

Inicjatywa:

Zakup 30 domków lęgowych dla jerzyków

Jerzyki to ptaki pełniące bardzo pożyteczną funkcję. Znacząco zmniejszają liczbę drobnych owadów, takich jak meszki czy komary. Problemem jest sprawienie, aby te ptaki zamieszkały w konkretnym miejscu, ponieważ niezbędne są do tego specjalne warunki. Zwiększyć szansę na ich zamieszkanie można poprzez wieszanie budek, zwłaszcza w dużym zagęszczeniu ponieważ jerzyki to ptaki kolonialne. Z takim pomysłem zgłosiło się do nas Stowarzyszenie “Brodowianki”, które w ocenie jury jest ekologicznym podejściem (wykorzystując ptaki, a nie np. chemikalia) do problemu uporczywych owadów w okolicy.

Laureat:

AKADEMIA ZVINNA Z GOSTYNIA

Inicjatywa:

Promocja sportu i aktywnego spędzania czasu w regionie

Przy aktualnie dominującym siedzącym trybie pracy i częstym spędzaniu wielu godzin przed telefonem, zanika chęć do uprawiania sportu i aktywnego trybu życia. Mając to na uwadze, jury marki Diamant doceniło inicjatywę akademii zvINNA, która zgłosiła chęć zorganizowania wspólnie z rodzinami zajęcia sportowe, integrując przy tym mieszkańców. Dodatkową zachętą dla dzieci jest zabawowa forma zajęć oraz brak rywalizacji.